O našich zipech 22/01/2019

O zipu a jeho kvalitách začnete nejčastěji přemýšlet až v okamžiku, kdy se zasekne. Zip je však hlavní funkční složkou každé tašky nebo batohu. Proč jsme se rozhodli pro kovové zipy, které jsou těžší než všechny ostatní?

Kabelka, pracovní taška nebo batoh mohou být sebekrásnější, ale pokud je práce se zipem náročná, nenosíte jí tak často. To je prostě fakt. V případě, že se zip rozbil, trvá někdy i pár týdnů než tašku odnesete k brašnáři. V tom horším případě na tašku začne padat prach a vy po čase hledáte novou. Oprava zipu není tak drahá záležitost, ale sehnat dobrého brašnáře, to je oříšek.

Sami máme takové zkušenosti, proto jsme si u našich produktů dali s výběrem zipu opravdu záležet. Nechali jsme si poslat několik vzorků od různých firem a ty postupně testovali. Každý den.

Na základě těchto zkušeností jsme vybrali italskou značku s dlouhou historií. Firma byla založena roku 1937 a od svého počátku se specializuje na kovové doplňky. Zipy, které jsou v našich kožených doplňcích jsou pouze kovové. Vybrali jsme tu nejvyšší kvalitu a zipy nám firma vyrábí na zakázku. Leštění každého zoubku zajišťuje hladké otevírání i zavírání.

Možná se vám to zdá jako hloupost a trochu to zavání puntičkářstvím. Ano, puntičkáři jsme. Ale zakládáme si na funkčnosti našich kožených tašek a batohů. A tohle k tomu patří. Však sami uvidíte.

Výhody kovových zipů:

  • dlouhá životnost,
  • odolnost vůči nárazům a neopatrnému zacházení,
  • silné spojení.

Nevýhody kovových zipů:

  • hmotnost.

Jak vidíte, kovové zipy mají i jednu nevýhodu. A tou je jejich hmotnost. Při návrhu kožené ledvinky, batohu i crossbody tašky jsme řešili i jejich celkovou hmotnost. Ale pravdou je, že v poměru s váhou kůže už pár gramů navíc zvládne unést každý.