Proč používáme kůži? 27/05/2019

„Proč používáte kůži?“ „To vám není líto těch zvířat?“ To jsou časté otázky, se kterými se na nás  obracíte s lehce zamračenými obličeji. „Vždyť ty, Fando, ty vystupuješ na sociálních sítích jako takový zastánce ekologie a ochrany naší planety…“

Ano, je pravda, že ekologie je pro nás oba důležitou součástí našich životů. Nejde jen o to třídit odpad, jde o celkovou spotřebu. Často si kupujeme věc, o které už dopředu víme, že nám bude sloužit jednu, maximálně dvě sezony. A proti tomu jsme se rozhodli bojovat právě nadčasovou klasickou kolekcí a materiály.

Aby vám naše produkty sloužily dlouho a spolehlivě, musí být vyrobeny z materiálů s dlouhou životností. Tak jako jsme vybírali nejkvalitnější kovové zipy, tak vybíráme i kvalitní, pečlivě zpracovanou a barvenou hovězí kůži.

Kůže je totiž skvělá! Kůži milujeme! Kůže vydrží věky!

Opravdu, naše výrobky vás mohou provázet každý den až po dlouhá desetiletí. Kůže je pevná, patina pár let nošení jí sluší a snese i pár škrábanců.

Oproti tomu umělá koženka, která se vyrábí z ropných derivátů, a není tak žádnou výhrou pro životní prostředí, vydrží maximálně pár sezon. Nevzhledné škrábance nebo odřeniny uvidíte hned. I silnější koženka neodolá častému nošení a tak už po pár dnech můžete vidět, jak se její tvar nepřirozeně mění. Kůže je oproti tomu poddajná.

My oba, František i Jiří, jsme přesvědčeni o užitných vlastnostech pravé kůže a o tom, že v textilním průmyslu se jedná o jeden z nejekologičtějších materiálů. Proto jsme se rozhodli pro tento materiál. Když už maso jíme, nevidíme důvod, proč zvíře nezpracovat celé. Nejsme vegetariáni.

Souhlasíte s naším názorem ohledně užití přírodní kůže? Napište nám na sociálních sítích. Děkujeme všem, kdo se snaží naši planetu chránit. A způsob, jakým to děláte, necháváme naprosto na vás. Hlavní je tolerance.